Komunikat dyrekcji ZS MSG w sprawie koronawirusa

 

W związku z rosnącą liczbą zakażeń  koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce
 dyrekcja ZS MSG zwraca się z prośbą o  przestrzeganie kilku podstawowych zasad:

  1. Jeżeli źle się czujesz, masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, nie przychodź na zajęcia. Nieważne czy przyczyną złego samopoczucia jest grypa czy zwykłe przeziębienie, w takim przypadku lepiej po prostu zostać w domu.
  1. Jeżeli w ostatnich dniach lub tygodniach przebywałeś w krajach, gdzie odnotowano występowanie koronawirusa lub miałeś kontakt z kimś z obszarów jego występowania również nie przychodź do szkoły. Pamiętaj, że czas inkubowania się wirusa bez objawów może trwać nawet kilkanaście dni, a mimo to można wtedy zarażać. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy grypopodbne niezwłocznie zgłoś ich występowanie stacji sanitarno – epidemiologicznej.
  1. Myj ręce przed i po zajęciach. W dozownikach na mydło w łazienkach dostępne jest mydło antybakteryjne.
  1. Nie całuj się na przywitanie, nie podawaj rąk, nie przybijaj piątek… Najczęstszą drogą przenoszenia wirusa jest dotyk, dlatego w najbliższym czasie ogranicz kontakt fizyczny z innymi osobami podczas zajęć.
  1. Jeśli to możliwe, gdy kaszlesz lub kichasz, używaj jednorazowych chusteczek i wyrzucaj je. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zakrywaj usta łokciem, ale pamiętaj, że również  na ubraniu może znaleźć się wirus, który będzie się rozprzestrzeniał.

 

 

 

Przydatne linki:

Portal Edukacyjny - informacje - koronawirus

Komunikat Kuratorium Oświaty

Ministerstwo Zdrowia - koronawirus

 

Tekst: AA
Grafika: Pixabay, Medonet

Dodała:AA
10/03/2020

 

zsp.edu.pl