Konkurs kulinarny - suska sechlońska

Lista nagrodzonych zespołów w IV edycji  konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w konkurencji: „Kucharz.”

Maksymalna ilość punktów do zdobycia: 150 pkt. 

I MIEJSCE:

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie  – Leszek Czytajło - Uczestnik nr 6 uzyskując 130 pkt;

II MIEJSCE:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach  – Marcin Maślanka – Uczestnik nr 11 uzyskując 128 pkt;

III MIEJSCE:

Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach – Michał Kęsek - Uczestnik nr 5 uzyskując 115 pkt;


W dniu 1 października br. w naszej szkole odbyła się IV edycja konkursu „ Mam zawód. Mam fantazję” pt. Suska sechlońska na małopolskim stole”. Organizatorem wydarzenia był Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego – Wydział Kształcenia Zawodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Konkurs organizowany był w ramach projektu „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wzięło w nim udział 12 drużyn z różnych szkół województwa małopolskiego. Były to szkoły z Krakowa, Ciężkowic, Łącka, Nowego Targu, Trzebini, Limanowej, Nawojowej, Myślenic, Piotrkowic Małych i Bukowna. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował uczeń klasy 3 G – Marcin Maślanka.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie dania głównego i przystawki. Wiodącym składnikiem była śliwka sechlońska, która musiała wystąpić w przygotowanym przez uczestnika daniu głównym i przystawce. Każdy uczestnik musiał wykonać 3 porcje dania głównego i 3 przystawki. W swojej ocenie, jury kierowało się następującymi kryteriami: wybór potrawy (zgodność z tematyką), ocena receptury, dobór składników, organizacja stanowiska pracy, dobór techniki i metody wykonania, kompozycja potraw, sposób wykonania potrawy, kreatywność, staranność wykonywania czynności, właściwe wykorzystanie czasu pracy oraz ocena organoleptyczna potrawy. Zawodnicy przygotowywali swoje potrawy prawie 4 godz. Nasz uczeń walczył zaciekle do samego końca. Mamy nadzieję, że ten trud znajdzie uznanie w oczach jury, którego werdykt poznamy już wkrótce. Trzymamy kciuki za Marcina i jego „śliwkę”!

PS. W listopadzie w TVP Kraków będzie można obejrzeć relację z konkursu.

Opracowała: Małgorzata Bergel

Foto: Anna Kwinta

Dodała JJ

2.10.2014r.

 

zsp.edu.pl