Kurs Carvingu

 

Co zrobić aby talerze z potrawami i stoły w sali restauracyjnej wyglądały pięknie, wspaniale, bosko!?

Trzeba je przyozdobić - no tak, ale jak to zrobić? O tym uczniowie mogli się przekonać podczas kursu carvingu zorganizowanego w naszej szkole. Wszystkie koszty organizacji kursu sfinansowane zostały z funduszy Unii Europejskiej w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego realizowanego w szkole.

Carving  to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach (nie ma to nic wspólnego z jazdą na nartach carvingowych!!!). Mieliśmy niebywałą okazję poznawać arkana (tajniki) tej sztuki a wprowadzał w nie Pan Robert Grala z Krakowskiej Szkoły Restauratorów.  Podczas kursu w którym brało udział 10 uczniów Technikum Turystyczno-Gastronomicznego naszej szkoły, można było się dowiedzieć co zrobić między innymi z: dynią, cukinią, porem, cebulą, arbuzem czy melonem, aby te wyglądały  apetycznie, interesująco i po prostu cudownie! Dekoracje, a właściwie „dzieła sztuki” zostały obfotografowane, zobaczcie sami. 

zsp.edu.pl