Kolejne odsłony carvingu

Kolejne odsłony carvingu w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Co zrobić aby talerze z potrawami i stoły w sali restauracyjnej wyglądały pięknie, wspaniale i elegancko!? Trzeba je przyozdobić - no tak, ale jak to zrobić? O tym uczniowie mogli się przekonać podczas kursu carvingu zorganizowanego w naszej szkole. Wszystkie koszty organizacji kursu sfinansowane zostały z funduszy Unii Europejskiej w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego realizowanego w szkole.

   

Carving  to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach (nie ma to nic wspólnego z jazdą na nartach carvingowych!!!). Mieliśmy niebywałą okazję poznawać arkana tej sztuki a wprowadzał w nie Pan Paweł Wojtyga z Krakowskiej Szkoły Restauratorów.  Podczas kursu, w którym brało udział 10 uczniów Technikum Turystyczno-Gastronomicznego naszej szkoły, można było się dowiedzieć, co zrobić między innymi z: dynią, cukinią, porem, cebulą, arbuzem czy melonem, aby te wyglądały  apetycznie, interesująco i po prostu cudownie! Dekoracje, a właściwie „dzieła sztuki” zostały obfotografowane, zobaczcie sami.

To nie koniec emocji związanych z carvingiem  ponieważ w najbliższy  czwartek 24 października  w naszej szkole odbędzie się konkurs carvingu w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

W konkursie ‘Mam zawód. Mam Fantazję’ weźmie udział 12 drużyn ze szkół: z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Czchowa, Bukowna, Nawojowej, Sułkowic, Trzebini, Bobowej, Miechowa i Myślenic. My też mamy silną reprezentację  w postaci Natalii Grabek i Zuzanny Ligęzy z II klasy technika żywienia i usług gastronomicznych. Trzymajcie mocno za dziewczyny kciuki. 

Opracowała  JT

Dodała: AG
22.10.2013

zsp.edu.pl