Nasi uczniowie zdobywają nowe kwalifikacje

Nasi uczniowie zdobywają nowe kwalifikacje – kolejne edycje bezpłatnych  kursów w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego 

To był pracowity i bogaty w doświadczenia  miesiące  dla uczniów Technikum Turystyczno Gastronomicznego i Szkoły Policealnej Turystyki i Zdrowia,  którzy  aktywnie uczestniczyli w kursach i warsztatach, które odbywały się na terenie szkoły w ramach realizacji projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

Uczniowie pod okiem fachowców zdobywali wiedzę, nowe umiejętności i kwalifikacje podczas kursów: baristycznego, barmańskiego i warsztatów wikliniarstwa i plecionkarstwa.

Kurs baristyczny obejmujący naukę takich umiejętności jak: znajomość gatunków kawy, przyrządzanie kawy, przygotowywanie artystycznych kaw (warstwowych itp.) - ukończyło 9 uczniów. Podczas czterodniowego szkolenia /30 godzin/ składającego  się z zajęć teoretycznych i  praktycznych, 10 uczniów  zdobyło wiedzę i umiejętności związane z pracą barmana i co najważniejsze kwalifikacje barmańskie!!! W arkana sztuki barmańskiej naszych uczniów wprowadzał Pan Sławomir Kuś z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Najwięcej emocji budziły jak zawsze zajęcia praktyczne i egzamin. Kurs carvingu  czyli artystycznego rzeźbienia w  owocach  i warzywach – ukończyło 10 uczniów. Uczniowie Szkoły Policealnej Turystyki i Zdrowia  podczas 6 godzinnych warsztatów wikliniarstwa i plecionkarstwa zdobyli  podstawowe wiadomości o uprawie i pielęgnacji plantacji wikliny, poznali niezbędne narzędzia pracy,  podstawowe określenia i nazewnictwo związane z wikliniarstwem i pod okiem instruktora samodzielnie wyplatali kosze. Przez cały czas trwania kursów, jak i po ich zakończeniu dało się słyszeć wypowiedzi kursantów: "ale super", "szkoda, że tak krótko", "prosimy o więcej". 

Wniosek nasuwa się jeden: kursy są świetne, dają nowe możliwości, prowadzone są z dużym rozmachem. Zatem korzystajcie "póki na to czas".

Tekst: Jolanta Turek

Dodała: AG
06.12.2013

zsp.edu.pl