Zaprezentowaliśmy się na Targach w Krakowie


Od udziału w tym wydarzeniu może zależeć przyszłość tysięcy młodych ludzi. Każdego roku stają oni przed istotnymi życiowymi pytaniami, związanymi z wyborem kierunku kształcenia, który w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na wykonywany zawód. Doskonałym drogowskazem są organizowane w Krakowie Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce, które odbyły się w dniach 20-22 marca 2014 r.  Nie zabrakło też tam Małopolskiej Szkoły Gościnności!

W trakcie wydarzenia zaprezentowały swoja ofertę szkoły średnie, policealna i wyższe z kraju, jak i ze świata (Niemiec, Francji, Chorwacji, Słowacji). Wzorem odbywającego się we francuskim Lyonie Mundialu Zawodów, placówki pokazały praktyczne aspekty poszczególnych zawodów zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej

Małopolska Szkoła Gościnności w ramach Festiwalu Zawodów zaprezentowała się pod hasłem "W świecie gościnności" w dwóch branżach społeczno-medycznej (Szkoła Policealna Turystyki i Zdrowia) i turystyczno-gastronomicznej (Technikum Turystyczno-Gastronomiczne, II Liceum Ogólnokształcące).

Harmonogram Targów dla naszej szkoły był bardzo napięty w obu branżach.

Szkoła Policealna zaprezentowała m.in. podstawowe formy techniki de coupage, formy przestrzenne ze sznurka twist art a ponadto każdego dnia można było uczestniczyć w szybkim kursie języka migowego.

W części turystyczno-gastronomicznej Małopolskiej Szkole Gościnności odbywało się wiele pokazów i części interaktywnych. Uczestnicy Targów mogli nauczyć się wiązać krawat, dekoracyjnie składać serwetki, mogli spróbować być baristą a także nauczyć się dekorować ciasteczka i babeczki, wykonywać finger food'y i poznać zasady carvingu. A wszystko to pod czujnym okiem naszych uczniów w roli ekspertów.

Zainteresowanie naszymi stoiskami przez młodzież, nauczycieli, przedstawicieli władz i media było ogromne. Każdy z gości został przyjęty przez nas najlepiej jak tylko potrafiliśmy, bo w końcu nazwa Małopolska Szkoła GOŚCINNOŚCI zobowiązuje.

Więcej informacji o Targach: www.targiedukacyjne.pl

Za zaangażowanie przy realizacji wydarzenia szczególne podziękowania należą się uczniom klas 3TA, 3TC, 2TC, 2TA, 1B, Szkoły Policealnej oraz wielu osobom z Grona Pedagogicznego, które czynnie włączyły się w organizację. Za kompleksowe przygotowanie, realizację i koordynacje wydarzenia odpowiadała wicedyrektor Justyna Jajko.

 

dodała: JJ

25.03.2014r.

zsp.edu.pl