"Działaj Sercem 2019"

 

Projekt "Działaj Sercem 2019" został założony przez grupę dziewczyn z pierwszych klas, który ma na celu zachęcić ludzi do kierowania się w życiu codziennym sercem, oraz do otwierania go na innych ludzi.

Nie robimy tego dla oklasków i laurów, lecz aby zwrócić naszymi działaniami uwagę na los najbardziej potrzebujących, szczególnie że w samej Polsce jest ich dużo, a ludzi do pomocy, szczególnie tych młodych, jest o wiele za mało. Pokazując ile może zdziałać mała, lecz chętna do pomocy grupa ludzi, chcemy zmobilizować innych, aby nie bali się wyjść z ślepego tłumu do potrzebującego człowieka, albowiem wierzymy, iż za tym jednym człowiekiem pójdą następni, a na każdą jedna osobę, która pójdzie pomóc przypadają dwie następne, które pójdą jego śladem.

Członkowie naszego projektu nie chcą być tylko uczestnikami akcji charytatywnych, my chcemy je organizować! Co nie oznacza, że nie wesprzemy Twojej akcji, ponieważ wierzymy, że każda choć najmniejsza pomoc, przyniesie pozytywne skutki. Chociaż nie działamy zbyt długo to już udało nam się przynieść pomoc wielu ludziom, m.in. zbierając pieniądze na WOŚP, zbierając żywność z Caritasem i wiele innych, a nawet samodzielnie zorganizowaliśmy zbiórkę krwi w naszej szkole! A to dopiero początek! Dokładny opis naszych działań znajdziecie na naszym Facebook’owym Fanepagu „Działaj sercem 2019” i choć na razie działamy tylko lokalnie, to nie mamy zamiaru się tutaj zatrzymać, a w przyszłości planujemy nasze akcje rozszerzyć na całą Polskę, a nawet jeszcze dalej? 

Dodała AK
28.03.2019

zsp.edu.pl