"Żywioły Cywilizacji"

Jesteśmy uczestnikami olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Nasz projekt nosi nazwę- „Żywioły cywilizacji”. Jego celem jest przede wszystkim zwiększenie świadomości ludzi, a w szczególności młodych, na temat udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania w sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu.

Od kilku miesięcy wspólnie pracowaliśmy nad tym, aby nasze starania dotyczące realizacji projektu zakończyły się jak najowocniej. Oczywiście nie zawsze było łatwo i nie obyło się bez napotkania trudności. Jak do tej pory największy problem pojawił się przy formularzu dotyczącego etapy planowania. Pierwszy raz mieliśmy z czymś takim do czynienia, jednak przy odpowiedniej pomocy naszej mentorki oraz nauczyciela prowadzącego jakoś sobie poradziliśmy i już w dniu dzisiejszym jesteśmy na finiszu etapu realizacji.

Jak do tej pory wykonaliśmy kilka zadań promujących nasz projekt;

  • Wydrukowaliśmy oraz rozwiesiliśmy nasze plakaty w miejscach publicznych,
  • Zainicjowaliśmy w naszej szkole spotkanie z panem Michałem – strażakiem Państwowej Straży Pożarnej - który przedstawił nam zarysy jego codziennej pracy oraz opowiedział o początkach jego pasji, którą jest pomaganie ludziom. Wytłumaczy nam również jak powinniśmy zachowywać się w określonych sytuacjach, zagrażających ludzkiemu życiu. Spotkanie cieszyło się bardzo dobrym odbiorem ze strony beneficjentów, którzy z zaciekawieniem słuchali i uczestniczyli w prelekcji (poniżej zdjęcia)
  • Zorganizowaliśmy również w naszej szkole próbną ewakuację, która miała na celu pokazanie uczniom jak mieliby się zachować w razie pożaru lub jakiegokolwiek wybuchu i  tym podobnych. Klasa poradziła sobie z tym zadaniem bardzo dobrze i w krótkim czasie udało się im ewakuować na boisko szkolne (poniżej zamieszczamy zdjęcia).

Póki co jesteśmy zadowoleni z przebiegu naszej pracy, jednak oczywiście nie jest to koniec naszych zmagań. Chcemy osiągnąć jak najlepsze skutki, ponieważ w grę wchodzi coś ważniejszego niż tylko zakończenie projektu. Chodzi przede wszystkim o ludzkie życie. Jesteśmy świadomi, iż wielu z nas nie wiedziałaby jak zachować się w sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu, dlatego chcemy temu zaradzić. Mamy nadzieję, że nie spotkamy już żadnych większych trudności na naszej drodze i osiągniemy wymarzony cel, jakim jest przede wszystkim pomoc innym.

Dodała AK
29.03.2019

zsp.edu.pl