Słodki smak pomagania

W ramach przeprowadzanej w szkole akcji zbierania środków pieniężnych dla rodziny ucznia znajdującej się w trudnej sytuacji, my również chciałyśmy pomóc. Dlatego zrodził się pomysł zorganizowania kiermaszu słodkości, z którego uzyskane środki przeznaczymy na pomoc tej rodzinie.

Wierząc jednak, że w grupie siła, postanowiliśmy połączyć dwa projekty "Światło w sobie mam" oraz "Działaj sercem 2020” i z podwójną mocą rozpoczęliśmy akcję promocyjną naszego kiermaszu. Odzew wszystkich klas pozytywnie nas zaskoczył. Ilość przyniesionych ciast i ciasteczek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jednakże sukces polegał na czymś więcej niż tylko zorganizowaniu osób, które upieką czy pozyskają słodkości.

W dniu 6 grudnia zorganizowaliśmy w naszej szkole mikołajkowy kiermasz. Nikt z nas nie spodziewał się tak wielkiej aktywności ze strony naszych kolegów i koleżanek. To dzięki ich hojności i chęci pomocy uzyskaliśmy kwotę 3491,70 zł. Współpracując ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole przy Zespole Szkół Małopolska Szkoła Gościnności uzyskane w ten sposób środki postanowiliśmy przeznaczyć na pomoc uczniom potrzebującym w naszej szkole, którzy znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej.

Tekst i zdjęcia: Karolina Matoga, Działaj Sercem 2020, Światło w sobie mam.

Dodała AK
15.01.2020

zsp.edu.pl