MŁODZI DLA NATURY - BO TO W NASZYCH RĘKACH JEST PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI

Grupa licealistów z Małopolskiej Szkoły Gościnności, którzy wspólnymi siłami realizują projekt społeczny “Młodzi dla natury” w ramach olimpiady praktycznej “Zwolnieni z teorii”, postanowili zająć się ważnym tematem jakim jest katastrofa ekologiczna, która postępuje w bardzo szybkim tempie.

Ich celem jest uświadomienie głównie młodemu społeczeństwu o powadze tego problemu, ponieważ jak mówią to młode pokolenie ma największy wpływ oraz możliwości na pomoc naszej planecie. Od połowy stycznia udało im się przeprowadzić już kilka prelekcji w wybranych klasach pobliskich szkół podstawowych, na których wraz z uczniami prowadzona była dyskusja o zmianach klimatycznych. Dzieci wykazały się niesamowitym zainteresowaniem poruszanym tematem. Starsi koledzy w ciekawy sposób wytłumaczyli im na czym polegają zmiany klimatyczne, dlaczego występują i jak właściwie możemy im zapobiec. W zamian za aktywny udział oraz wykazaniem się wiedzą uczniowie otrzymywali ekologiczne, biodegradowalne prezenty będące zamiennikami codziennych produktów.

Aktualnie cała grupa projektowa skupia się nad głównym wydarzeniem, którym jest wystawa zdjęć na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która zaczyna się już na początku marca. Cała wystawa zatytułowana jest “Natura przed obiektywem”. Zdjęcia metaforycznie przedstawiać będą zmiany klimatu jakie możemy zaobserwować. Losy Matki Natury na przestrzeni wieków to ich wizja na ciekawe przedstawienie tego problemu. Szkoła Gościnności w Myślenicach może pochwalić się dużymi osiągnięciami w tego typu projektach. MSG według rankingu 2019 r. na platformie znajduje się na 1 miejscu w Małopolsce pod względem sukcesywności realizowanych projektów. Działania zaczęli we wrześniu 2019 r.,a potrwają one do 31 marca 2020 r. Ich głównym celem jest zdobycie nominacji do Złotego Wilka, czyli najlepszego projektu społecznego w Polsce w kategorii ekologii i natury. Nominacje warunkuje ilość zdobytych punktów. Opiekę nad całym projektem sprawuje - Krzysztof Heród oraz ich mentor.

Tekst: Młodzi dla natury

Dodała AK
21.02.2020

zsp.edu.pl