LICEALIADA W KOSZYKÓWCE 3X3 CHŁOPCÓW ORAZ DZIEWCZĄT

Dnia 17 października 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tytusa Chałubińskiego odbyły się międzyszkolne zawody w koszykówce 3x3, jest to nowa dyscyplina sportowa, w tym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję brać w niej udział.

Na zawody przybyło 5 drużyn w skład których wchodziło po 4 zawodników, spośród drużyn 2 to zespoły żeńskie, a pozostałe to  drużyny chłopców. O godzinie 9.30 zawody rozpoczęły się  pierwszym meczem, który rozegrany był przez naszą drużynę chłopców oraz reprezentację Zespołu Szkół im. Mikołaja Reja. Kiedy mecz się skończył na boisko weszły dziewczyny reprezentujące I LO w Myślenicach oraz dziewczyny grające w barwach Małopolskiej Szkoły Gościnności. Każda z dziewcząt dawała z siebie wszystko, wygrały dziewczyny z MSG tym samym wyrywając zawody w kategorii dziewcząt. Nasze koszykarki to: Jagoda Szostak 1A, Oliwia Maciejczyk 1C, Nikola Udziel 1D, Julita Reklińska 1Hg.

Emocje towarzyszyły do końca w walce o 2 miejsce w koszykówce chłopców, pojedynek z Zespołem Szkół im. Mikołaja Reja zakończył się zwycięstwem chłopaków z MSG. Walczyli w składzie: Maciej Banik 3T, Jakub Bularz 3T, Maciej Dybała 2 B, Ernest Trostyński 4G, Spieszny Mateusz 3A.

Na zakończenie turnieju Dyrektor Jerzy Niedenthal pogratulował wszystkim drużynom. Na podium znalazły się wszystkie drużyny w kategorii chłopców: pierwsze miejsce wywalczył Zespół Szkół im. Mikołaja Reja, 2 miejsce zajęli chłopcy z Małopolskiej Szkoły Gościnności, natomiast na 3 miejscu stanęli chłopcy z I LO w Myślenicach.

W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki MSG a na 2 miejscu podium stanęły dziewczyny z I LO w Myślenicach im.Tadeusza Kościuszki. Całe zawody przebiegły w miłej atmosferze i każdy otrzymał pamiątkowy medal. Nasz damski zespół awansował do rozgrywek rejonowych, życzymy dalszych sukcesów. Trenerem damskiej i męskiej drużyny była pani profesor Agnieszka Maciuszek.

Tekst i zdjęcia: mgr Agnieszka Maciuszek